Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Plikostrada.pl - UWAŻAJCIE NA TEN SERWIS!

Utworzony przez =====, 2 stycznia 2013 r. o 20:02
ONA_ napisał:
Dostalam wczoraj juz drugiego maila. To jak robiny z ta plikostrada? Placimy czy niet? Powoli zaczyna mnie to wkurzac. Gdyby nie to ze ta plikostrada jest w Dubaju lecz w Polsce to bym w ofole sie nie przejmowala i miala ich gdzies. Obawiem sie po prostu ze pewnego dnia okaze sie ze musze zaplacic jakas gigantyczna sume. W niedziele mija drugi piecio dniowy rermin zaplaty. Pisalam juz tu wczesniej. Chyba trzeba zapytac jakigos speca od prawa.
Właśnie boję się tego samego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Właśnie boję się tego samego...
nie rozumiecie, ze im o to wlasnie chodzi , strach = korzysc, kasa, zysk to dziala jak magnes, ktory przyciaga naiwnych, a oni mysla , ze jak zaplaca to bedzie spokoj, po prostu 0 paniki pytalam na forum prawnym i kolegi, ktory wkrotce skonczy studia prawnicze i kazal sie zbytnio nie przejmowac, ludziom chociaz minie 3 lata jak w pobieraczkui to dalej dostaja takie wiadomosci tyle, ze one juz nie sa wazne ^^
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam zdesperowane grono Po przeczytaniu poprzednich wypowiedzi nieco się uspokoiłem, lecz wg e-maila, który przyszedł niedawno do mnie od plikostrada.pl zostało mi 3 dni do zapłaty :/ Sprawy u mnie mają się tak: -mam 15 lat, założyłem konto jako 14-latek (niepełnoletni) podając fałszywe dane oraz wiek dorosły, czy grozi to jakimikolwiek konsekwencjami? -czy moi rodzice mogą za to odpowiedzieć? -czy któreś z podanych gróźb poniżej mogą grozić mi lub moim opiekunom? Proszę o precyzyjną odpowiedź. .:::.załączam.:::. - naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego; - naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu); - wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł); - postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty; - komornicza egzekucja należności; - powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dostalam takie samo gówno z tym straszeniem Proszę poczytajcie te linki wklejone na 10 czy 11 stronie . i to co napisałam...jak złodziej wystąpi do prokuratury żeby udostępniła Twoje dane IP ? przecież bedzie musiał uzasadnic dlaczego je chce.Prokuratura zaś zanim wyda musi sprawdzić czy jest to zasadne. więc niestety będą nas straszyć TYLKO MAILAMI i jak ktos podał prawdziwe dane podobno wysyłają list - ale nie odobierac i tyle. Proszę czytajcie co się tutaj pisze. pozatym na forum prawnym napisano - proszę odpisać o wysłanie normalnej faktury nie pro-forma podac swój NIP< REGON - facetowi prawnikowi hihi też przysłali. Zupełnie nie należy płacić. To wszystko działa na zasadzie - może im bardziej postraszymy to zapłaci....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słuchajcie a moze takim czymś zainteresować program Uwaga w TVN ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do zagladniecia i świętego spokoju a kto zapłacił ma też wskazówki jak kasę odzyskać https://pl-pl.facebo...strada?filter=2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
heh miałam taki sam problem z pobieraczek.pl głupia bylam bo zapłaciłam , nie zakładałam konta na plikostrada a przyszło mi do zapłaty, namierzyłam adres ip z którego niby zawarlam umowę, adres wskazuje na gdańsk heh śmieszne to dla mnie napisałam ze naciąganie ludzi w taki sposób jest nie sprawiedliwe, ciekawe co odpiszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zagrywka psychologiczna 1Każdy chciał ściągnąć jakiś plik który kosztuje jakieś pieniądze , to jest kradzież w myśl prawa dlaczego kradniecie bo was nie stać na podstawowe rzeczy a co dopiero mówić o rozrywce . W oczach sędziego będziecie piratami , czyli dla przykładu czeba was ukarać . Sędzia jak zobaczy stronę która was pozwała ile tam plików to na pewno dostaniecie . Właśnie tak twórcy tej strony chcą abyś cie myśleli wzbudzić was poczucie winy . 2 Wasze ip to podpis do zawarcia umowy , albo dane które mógł każdy otrzymać np. kupując cos na allegro . Żądajcie kopi umowy z podpisem. Albo informacji o waszym cyfrowym podpisie ! 3 Jakie zadanie ma ten serwis ? Tylko i wyłącznie was zastraszyć , każdy boi się sądu i komornika i może zapłaci !!! Oceńcie podejście tych podludzi gdyby to była usługa dla was to za dostęp najpierw musielibyście zapłacić i korzystać np. 100zł = 200Giga bez opłaty brak możliwości , lub na start dostajecie gratis 2Giga po wyczerpaniu nic was nie obchodzi !! 4 Nigdy w Internecie nie podawajcie prawdziwych danych to wasze dobro osobiste , powiecie mi gdzie w domu gromadzicie pieniądze ??? Dane prawdziwe tylko i wyłącznie podajcie zaufanym , wiarygodnym firmom , portalom !!!!!! 5 Czy czeba płacić nie w żadnym wypadku , usuńcie swojego maila , nie przyjmujcie żadnych listów od nich , wyobrażacie sobie armie pozwanych przez plikostradę na podstawie Ip i danych osobowych bez wiarygodnego podpisu ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Specjalnie dla was konto na plikostradzie ściągajcie do woli !!!!!!!!!!! Login: adamkolonik@autograf.pl Hasło: YsT1JqEB05J
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co dajesz to konto? jeszcze się ktos tam zarejestruje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Przyznam, że ja też dałam się nabrać na plikostradę w styczniu tego roku, co gorsza podałam chyba prawdziwe dane. Niedawno przysłali mi maila z informacją, że mam wpłacić 96 zł do 3 maja 2013, a dziś 5.05 dostałam wezwanie do zapłaty. Grożą też karą w wysokości 200 zł. Najpierw dostałam takiego maila: "Szanowna Pani, Serdecznie dziękujemy za zamówienie pakietu podstawowego usługi Plikostrada. W dniu 05.01.2013 o godzinie 20:32:52 przy użyciu komputera o adresie fizycznym IP 83.8.6.72, zawarła Pani umowę o świadczenie usługi Plikostrada w pakiecie podstawowym, obejmującym dwunastomiesięczny dostęp do serwerów sieci Usenet z łącznym limitem transferu danych wynoszącym 122 GB. Fakt, iż nie odstąpiła Pani od umowy w terminie pierwszych 14 dni od jej zawarcia, świadczy o tym, iż nasza usługa musiała spełnić Pani oczekiwania. Zapewniamy, iż dołożymy najwyższych starań aby zamówiona usługa była świadczona bez zakłóceń przez cały okres obowiązywania umowy. Przypominamy, iż w zamian za udostępnioną usługę, zobowiązała się Pani do uiszczenia jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Prosimy o uregulowanie należności na poczcie lub poprzez przelew bankowy, w terminie do dnia 03.05.2013, podając następujące dane odbiorcy: Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd , P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 03 1750 1312 6860 1000 0001 9637"..., a dziś takiego: Szanowna Pani, W dniu 05.01.2013 o godzinie 20:32:52 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP 83.8.6.72, zawarła Pani wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada. Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni. Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty. Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne: - naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego; - naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu); - wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł); - postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty; - komornicza egzekucja należności; - powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych. W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane: Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd. Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 03 1750 1312 6860 1000 0001 9637 Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0001 9637 Kwota: 96 PLN". Już nawet nie pamiętam jaki program chciałam ściągnąć i się nabrałam na tych bydlaków. Zaraz na drugi dzień odpisałam im, że nie zamierzam z niczego korzystać, sęk w tym, że nie było to na żadnym druku, ale własnymi słowami. Zachowałam tego maila, teraz mogę go zacytować: "Informuję, iż nie zamierzam korzystać z Waszych usług, tym samych proszę o wyrejestrowanie mnie z Waszej bazy użytkowników. Czyżby pobieraczek 2? Powinniście się wstydzić, łapiąc w ten sposób klientów. Uprzedzam, iż nie zamierzam za nic płacić, ponieważ z niczego nie korzystam, ani nie korzystałam. W przypadku jakichkolwiek roszczeń z Waszej strony odnośnie płatności wystąpię na drogę sądową. " Czy to mozna potraktować jako rezygnację? Napisałam to zaraz na drugi dzień po zarejestrowaniu. Urszula
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę nie traktować poczty elektronicznej jako sposobu komunikacji w sprawie zapłaty i odbierania ponagleń wezwań do zapłaty . Radze usunąć konto pocztowe . Jedyna droga to w postaci listownej . Usuniecie konta pocztowego skutkuje tym ,że wysyłający otrzymuje komunikat o niemożności dostarczenia wiadomości! Dla oszustów pozostaje wysłanie droga pocztową jeśli wszyscy tak zrobią koszty wysyłki na pewno ich przerosną . Jeśli takie pismo zostanie wysłane radzę nie odbierać , jeśli wyśle pismo jakąś kancelaria prawnicza też nie odbierać . To są oszuści wykorzystujący metodę zastraszenia proszę im utrudnić zastraszanie po co odbierać takie wiadomości !!!!!!!!!!!! Proszę nie traktować poczty elektronicznej jako sposobu komunikacji w sprawie zapłaty i odbierania ponagleń wezwań do zapłaty . Radze usunąć konto pocztowe . Jedyna droga to w postaci listownej . Usuniecie konta pocztowego skutkuje tym ,że wysyłający otrzymuje komunikat o niemożności dostarczenia wiadomości! Dla oszustów pozostaje wysłanie droga pocztową jeśli wszyscy tak zrobią koszty wysyłki na pewno ich przerosną . Jeśli takie pismo zostanie wysłane radzę nie odbierać , jeśli wyśle pismo jakąś kancelaria prawnicza też nie odbierać . To są oszuści wykorzystujący metodę zastraszenia proszę im utrudnić zastraszanie po co odbierać takie wiadomości !!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma czym się przejmować, nawet nr. IP komputera, który podają w email jest niezgodny, sprawdźcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co mam zrobic przyszla mi wiadomosc od plikostrady ze z IP tego i tego logowaninsie na jakas strone a ja nie wiem o co chodzi nastepna wiadomosc dostalam dzisiaj ze wndykator przysle i cos ze bede miec sprawe w sadzie itp. to co mam robic mam sie bac ?? czy moze zaplacic ps. ja mam 14 lat !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
musicie wyluzować przynajmniej do jutra. Wszyscy. Od jutra od 9 do 17 (od pon. do piątku) czynna jest linia telefoniczna UOKiK. Nr. 0800007707. Mam nadzieję że tam się czegoś będzie można dowiedzieć. Na pocieszenie: - z tego co słyszałem jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią nie powinno ci nic grozić (nie jestem jednak pewien w 100%), wystarczy wysłać pismo - o ile dotrze - że umowę zawarła osoba niepełnoletnia (i tu będzie potrzebna pomoc rodziców) - wezwanie klienta do spełnienia zaległego świadczenia w formie drogi elektronicznej wymaga zawarcia z nim dodatkowej umowy o usługę przypominania (też nie jestem w 100% tego pewien) Nie pamiętam rejestracji ale nie wydaje mi się by poza nią było coś na co jeszcze się pisałem. Nie wiem czy Plikostrada nie złamała też prawa nie pozwalając na usunięcie swojego konta na stronie głównej, Ni jak nie można go teraz usunąć, co więcej nie można zmienić swych danych osobowych co powinno być dozwolone np. w przypadku zmiany adresu zamieszkania. Kontakt jest możliwy tylko przez pomoc, nie wiem czy jest jednak ktoś kto te maile nawet czyta. - jeżeli zapłacisz to i tak możesz mieć pewność że dostaniesz następne wezwanie, że nie uregulowałeś. (Prawdobodobnie) e- maile są wysyłane automatycznie, Nikt się nie pokwapi by wysłać ci potwierdzenie przyjęcia płatności. Jeżeli zapłacisz - trzymaj dowód wpłaty. Na niepocieszenie: - firma mogła wyciągnąć wnioski z pobieraczka i dostosować się do wymogów prawnych. Jeżeli więc ktoś usilnie twierdzi na forach by nie płacić - lepiej żeby był z zawodu prawnikiem. nigdy nie doceniaj przeciwnika. APEL: jeżeli ktoś ma w rodzinie prawnika, proszę kontaktujcie się z nim i opiszczcie co powiedział tu, na forum. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P.S. zapomniałem - z tego co się wcześniej zoreintowałem - przepisy prawa nie określają jakie informacje powinno zawierać wezwanie do zapłaty. Praktyka i rozsądek wskazują jednak, że w wezwaniu nie może zabraknąć podpisu wierzyciela lub windykatora (najlepiej własnoręcznego). Jeżeli wezwanie jest więc bez podpisu osoby która jest odpowiedzialna za jego wysłanie (domyślnie osoba reprezentująca firmę SMART TECH) - powinno być (przynajmniej wg. mnie) nieważne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P.S 2 i ostatnia rzecz którą sie z wami podzielę (dla osób które podały fałszywe dane) cytat "Witam. W komentarzach do tego artykułu (dotyczącego pobieraczka) - Jak wyrejestrować się z serwisu Pobieraczek.pl? - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności - znalazła się następująca wypowiedź: "Jeśli przy rejestracji podałeś fałszywe dane umowa nie jest ważna, choć teoretycznie usługodawca może złożyć ci sprawę w sądzie cywilnym. W tym celu potrzebny jest wniosek prokuratury do twojego operatora Internetu o ustalenie twoich danych. A ponieważ mamy w tym wypadku do czynienia z niską szkodliwością (poniżej 250 zł), prokuratura nie zajmuje się tymi sprawami" sprawa tyczyła się pobieraczka, ale mam nadzieję że nic się nie zmieniło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a to radzę przeczytać w całości, miłej lektury. "10 dni pobierania za darmo. Tak, chcę testować przez 10 dni" - za to hasło sugerujące, że usługa oferowana przez Pobieraczek.pl nic nie kosztuje, właściciel portalu musi zapłacić 240 tys. zł kary. Postępowanie przeciwko spółce Eller Service, do której należy portal Pobieraczek.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął po licznych skargach internautów. "10 dni pobierania za darmo. Tak, chcę testować przez 10 dni" - takim hasłem Pobieraczek.pl kusił internautów, sugerując, że usługa nic nie kosztuje. Ale Urząd potwierdził to, na co skarżyli się internauci - korzystanie z usług oferowanych przez Pobieraczek.pl nie było bezpłatne. W rzeczywistości moment rejestracji na portalu był pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie - jak sugerowały hasła reklamowe - dopiero po 10 dniach. Urząd uznał, że taka praktyka jest nieuczciwa i wprowadza konsumentów w błąd. "Wielu z nich na podstawie haseł reklamowych i informacji na stronie internetowej portalu mogło sądzić, że w ciągu 10 dni będzie mogło korzystać bezpłatnie z tej usługi" - czytamy w komunikacie UOKiK. W marcu 2011 r. UOKiK uznał, że spółka Eller Service naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nią karę w wysokości blisko 240 tys. zł. Jednocześnie Urząd nakazał spółce zmianę zakwestionowanego sposobu informowania o usługach oraz publikowanie przez sześć miesięcy na swoim portalu treści decyzji. Niektórym punktom decyzji UOKiK nadał rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że spółka powinna zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, niezależnie od odwołania złożonego do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK). Rok później (27 lutego 2012 r.) sąd potwierdził, że właściciele portalu Pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd. Zdaniem SOKiK ich działanie miało charakter umyślny, dlatego wysokość kary finansowej, którą nałożył Urząd, była prawidłowa. UOKiK przypomina, że wyrok sądu nie rozwiązuje automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem Pobieraczek.pl. "W przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Ponadto porady udzielane są pod bezpłatnym numerem infolinii konsumenckiej 800 007 707 oraz adresem email info@federacja-konsumentow.org.pl" - informuje UOKiK. Urząd prowadzi kolejne postępowanie przeciwko właścicielom Pobieraczka.pl. W tym przypadku zarzuty dotyczą m.in. sugerowania, że konsumenci poprzez podanie fałszywych danych w formularzu mogli popełnić przestępstwo oraz groźby obciążenia ich kosztami postępowania windykacyjnego. (wyborcza.biz)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://polakcandwa.b...paty-czyli.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WAŻNE nie wysyłać pism poleconych!!!!!!!! z rozwiazaniem umowy CZYTAJCIE http://moneyafterhou...czyli.html#more
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 12 z 101

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...